آیفون های آینده با هدف کاهش مصرف انرژی از راه می رسند .فناوری تشخیص حواس پرتی هنگام گوش دادن به موزیک

آیفون های آینده با هدف کاهش مصرف انرژی از راه می رسند .فناوری تشخیص حواس پرتی هنگام گوش دادن به موزیک

احتمالا برای شما نیز پیش آمده است که حین پخش موزیک یا ویدیو در گوشی خود، حواستان به کار دیگری پرت شده و فراموش کرده‌اید که گوشی خود را خاموش نمایید. شرکت اپل به تازگی حق اختراع جدیدی را توسعه داده است که بر اساس آن، آیفون‌های آینده احتمالا می‌توانند هنگام حواس‌پرتی پخش موزیک و ویدیو را متوقف نمایند تا در مصرف انرژی دستگاه و اینترنت صرفه‌جویی شود.

زمان کار کردن با گوشی نمی‌توان به شکل تمام‌وقت به نمایشگر آن خیره شد و بعضی مواقع کاربر حواسش به جای دیگری پرت می‌شود و گوشی بی‌دلیل روشن می‌ماند. این عمل منجر به افزایش مصرف انرژی می‌شود و شارژدهی دستگاه را کاهش می دهد. همچنین امکان دارد که این حواس‌پرتی موجب شود که اینترنت بیش از اندازه مصرف شود.شرکت اپل برای جلوگیری از چنین اتفاقی، حق اختراع جدیدش را توسعه داده است تا تجربه کاربری هوشمندتری را در اختیار کاربران خود قرار بدهد.

به نقل از منبع آگاه، اپل برای به‌کارگیری این قابلیت به چندین منبع در محصولاتش نیاز دارد تا اطلاعات لازم را جمع‌آوری و تحلیل نماید. یکی از این منابع می‌تواند میکروفون دستگاه باشد که با بررسی محل تولید صدا و وضعیت قرارگیری کاربر، تشخیص ب‌دهد که او در حال تماشای نمایشگر است یا خیر. این تنها یکی از منابع خواهد بود و امکان دارد که این قابلیت برای کار کردن به دوربین دستگاه و چند حسگر نیاز پیدا کند.

اپل برای فعال‌سازی قابلیت تشخیص تصادف در سری آیفون 14 در کنار تغییرات صدا، فاکتورهای دیگری مثل شتاب و فشار هوا را نیز در اولویت قرار داده. در نتیجه می‌توان گفت که کوپرتینویی‌ها تجربه لازم برای استفاده از ویژگی‌های هوشمند محیطی را در آیفون‌های خود دارند. این حق اختراع جدید اپل حتی با توجه به ضرب صدای موسیقی و حرکات کاربر همراه با آن، می‌تواند شناسایی کند که شما تا چه حد به کدام موزیک علاقه‌مند می باشید. بنابراین با استفاده از این ویژگی می‌تواند موزیک‌های مورد علاقه خود را به شکل هوشمند رتبه‌بندی نمایید.

 

..

لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید