افزایش قیمت آیفون 14 در بسیاری از بازارهای بین المللی

افزایش قیمت آیفون 14 در بسیاری از بازارهای بین المللی
در بریتانیا، استرالیا، ژاپن و آلمان تمام مدل‌های آیفون 14 با قیمت بیشتری نسبت به آیفون 13 فروخته خواهند شد.

در حالی که اپل سری آیفون 14 را با همان قیمت آیفون 13 در ایالات متحده و چین عرضه می‌کند،قیمت نسل جدید در بعضی بازارهای جهان از جمله بریتانیا، استرالیا، ژاپن و آلمان افزایش قابل چشمگیری داشته است.

در بریتانیا و استرالیا این افزایش قیمت نسبت به آیفون 13 تا حدودی کم می باشد. آیفون 14 استاندارد با قیمت 849 پوند در بریتانیا عرضه خواهد شد که 70 پوند (80 دلار) نسبت به مدل قبلی خود بیشتر می باشد. در استرالیا قیمت آیفون 14 استاندارد 50 دلار استرالیا (33 دلار) افزایش پیدا کرده  است تا با قیمت 1399 دلار استرالیا فروخته بشود. قیمت مدل استاندارد در آلمان و ژاپن افزایش بسیار زیادی داشته و به ترتیب 100 یورو (100 دلار) و 21 هزار ین (146 دلار) افزایش یافته است.

در همین حال، قیمت‌ آیفون 14 پرو مکس در بریتانیا نسبت به سال گذشته  به میزان قابل توجهی، 150 پوند (172 دلار) افزایش پیدا کرده است.

تحلیلگران برای افزایش قیمت آیفون 14 در این بازارها، به سه عامل اصلی اشاره کرده‌اند: افزایش هزینه قطعات، تورم و تغییر نرخ ارز. ین ژاپن و پوند انگلیس، به‌ویژه به تازگی کاهش بی‌سابقه‌ای را در برابر دلار آمریکا تجربه کرده‌اند. بازارهای ایالات متحده و چین تحت تاثیر این افزایش قیمت قرار نگرفته‌اند، چون اپل می‌خواهد تقاضای زیاد گوشی‌های جدید در بزرگترین بازارهای سخت‌افزاری خود را حفظ نماید.

دستگاه مهم دیگری که با مشکلات مشابهی مواجه شده اند، پلی استیشن 5 می باشد. ماه گذشته سونی از افزایش قیمت کنسول جدید خود در اتحادیه اروپا، بریتانیا، کانادا، استرالیا، مکزیک، ژاپن و چین خبر داد و از تورم و افزایش هزینه قطعات به عنوان دلایل اصلی این امر یاد کرد. مثل اپل، سونی نیز قیمت محصول خود را در ایالات متحده حفظ کرده است.

مشخص نمی باشد که رقبای آیفون مثل گلکسی سامسونگ یا گوگل پیکسل چه واکنشی نسبت به افزایش قیمت اپل خواهند داشت. این احتمال وجود دارد که آن‌ها نیز در ادامه قیمت دستگاه‌های خود را افزایش بدهند.

 

 

..

لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید