کاربران آیفون 14 و 14 پلاس به تراشه A15 Bionic بهبودیافته دسترسی پیدا می‌کنند.

کاربران آیفون 14 و 14 پلاس به تراشه A15 Bionic بهبودیافته دسترسی پیدا می‌کنند.

به فاصله یک روز تا برگزاری رویداد Far Out اپل و رونمایی از گوشی های سری آیفون14، هنوز شاهد انتشار شایعات در مورد  این محصولات می باشیم. حال گزارشی جدید ادعا می کند که نسخه‌های پایه این خانواده با نسخه بهبود یافته تراشه A15 Bionic از راه خواهند رسید.

مدت‌هاست منابع گوناگون به تجهیز آیفون 14 و 14 پلاس (مکس) به تراشه قدیمی A15 Bionic اشاره می‌کنند، ولی حالا  گزارش جدید وال استریت ژورنال  می‌گوید اپل از نسخه بهبودیافته این چیپ استفاده می‌کند.

گزارش جدید اشاره‌ای به مشخصات این چیپ نکرده است، ولی طبق بعضی گمانه‌زنی‌ها ظاهرا اپل به سراغ تراشه مورد استفاده در مدل‌های پرو آیفون 13 خواهد رفت. این چیپ از پردازشگر گرافیکی با 5 هسته بهره می‌برد و 25 درصد عملکرد گرافیکی بالاتری دارد. در مقابل در مدل‌های استاندارد آیفون 13 از پردازشگر گرافیکی با 4 هسته استفاده شده است.

انتظار می‌رود منظور وال استریت ژورنال از نسخه بهبودیافته همان عملکرد گرافیکی بالاتر باشد زیرا که بعید است اپل به سراغ هسته‌های پردازشی بیشتر یا جدیدی برود. به همین جهت کاربران مدل‌های استاندارد آیفون 14 احتمالا به تراشه‌ای با 6 هسته پردازشی و موتور عصبی با 16 هسته دسترسی پیدا می‌کنند.

بر طبق بیشتر پیش‌بینی‌ها، اپل تنها در مدل‌های پرو از تراشه جدید A16 Bionic استفاده می‌کند و برای اولین بار می‌خواهد برای مدل‌های استاندارد و پرو گوشی‌هایش به سراغ چیپ‌های متفاوت برود. با این کار،تفاوت بیشتری میان مدل‌های استاندارد و پرو مشاهده میکنیم و کاربران بیشتری به خرید نسخه‌های گران‌تر تمایل پیدا می‌کنند.

اپل فردا شب مراسم «Far Out» را برگزار خواهد کرد و انتظار می‌رود در آن شاهد رونمایی از گوشی‌های آیفون 14 شامل مدل‌های استاندارد، پلاس، پرو و پرو مکس باشیم. دیروز مشخصات و قیمت سری آیفون 14 افشا شد که تاییدکننده استفاده از حفره درون نمایشگر، دوربین 48 مگاپیکسلی و رم سریع‌تر در مدل‌های پرو بود.

 

..

لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید