افزایش تعداد کاربران آیفون در بازار آمریکا

افزایش تعداد کاربران آیفون در بازار آمریکا

تعداد کاربران آیفون در رکوردی بی‌سابقه طی سه ماهه گذشته برای اولین بار به سهم بازار بیش از 50 درصد دست پیدا کرد و این در حالی است که اپل با فروش 78 درصد گوشی‌های بالای هزار دلار، از نظر سهم بازار جهانی گوشی‌های هوشمند پریمیوم نیز اول می باشد.

قابل ذکر است این گزارش آماری توسط وب‌سایت کانترپوینت تنظیم شده است و ارقام آن نه فقط با احتساب فروش‌های جدید، بلکه با احتساب مجموع کاربران فعال به دست آمده‌ است.

فایننشال تایمز نیز در گزارش خود این رکورد را یک نقطه عطف تلقی کرده است و گفته پیشی گرفتن اپل از دستگاه‌های اندرویدی در بازار آمریکا این غول دنیای فناوری را نسبت به رقبایش در موضع بهتری قرار داده‌ می باشد.

همچنین در ادامه گزارش آمده که سهم 50 درصدی اپل از بازار خانگی‌اش یعنی آمریکا بیشترین میزانی بوده که این شرکت توانسته بود از سال 2007 (زمان عرضه نخستین آیفون) به آن دست پیدا کند، با این حال این شرکت در ماه ژوئن توانست با وجود بیش از 150 دستگاه اندرویدی رقیب، از مرز سهم 50 درصدی بازار نیز عبور نماید.

قابل گفتن است که رشد آیفون در بازار به شیوه ای بوده که «بن وودز»، تحلیلگر دنیای فناوری از شرکت CSS اینسایت می‌گوید درست است که محموله‌های ارسالی اپل برای خرده‌فروشان طی هر سه ماهه به تیتر خبرها تبدیل می‌شود، ولی این کمپانی در واقع با گذشت هر سال بی‌سروصدا سهم بیشتری از بازار را به خود اختصاص می‌دهد.

وی همچنین در ادامه می گوید کاربران پایه که همیشه مورد تاکید اپل بوده‌اند و از آنها تحت عنوان «نیروی پیشرانه» کمپانی یاد می‌شده، اهمیت بسیار زیادی برای این برند دارند زیرا که اپل درآمدش را از طریق کاربران فعلی خود افزایش می‌دهد و نه از طریق کاربران جدیدی که قرار است آیفون بخرند.

علت این امر نیز به این علت است که مهم نیست کدام مدل قدیمی یا جدید آیفون در دست کاربر است زیرا او به هر حال برای استفاده از آی‌کلود، اپل موزیک، انجام تراکنش به وسیله اپل پی یا دیگر خدمات این شرکت به اپل پول پرداخت خواهد کرد.

در انتها باید گفت خدمات این چنینی تنها یک منبع درآمد محسوب نمی‌شوند بلکه سودهای کلانی هم به همراه دارند، به عنوان مثال حاشیه سود کلی اپل حدود 37 یا 38 درصد است ولی تخمین زده شده که حاشیه سود خدماتش از میزان 70 درصد هم عبور می‌کند.

 

..

لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید