چهار ویژگی که احتمال دارد در سری 14آیفون وجود داشته باشد

چهار ویژگی که احتمال دارد در سری 14آیفون وجود داشته باشد

سری آیفون 14 که قرار است کمتر از یک هفته دیگر معرفی بشود، طی ماه‌های گذشته گمانه‌زنی‌های فراوانی را به جریان خبری دنیای فناوری تزریق کرده با این حال بعضی از موارد مطرح شده با توجه به منبع انتشار یا شواهد موجود محتمل‌تر به نظر می‌رسند و از برخی موارد دیگر با اطمینان کمتری صحبت می‌شود.

اتصال لایتنیگ سریع‌تر

با وجود اینکه انتظار می‌رود سری آیفون 15 در سال آینده درگاه لایتنیگ را کنار بگذارد و استفاده از USB-C را شروع کند، می‌توانیم بگوییم که در سری آیفون 14 نیز همچنان شاهد به کارگیری درگاه لایتنیگ هستیم.

با این حال شنیده‌ها حاکی از آن هستند که این درگاه لایتنیگ رو به انقراض در سری آیفون 14 ارتقا یافته و سرعت انتقال داده‌ها در آن افزایش پیدا کرده است.

این احتمال اولین بار حدود 5 ماه پیش گفته شد و طبق آن همه ی مدل‌های نسل جدید آیفون به اتصال لایتنینگ ارتقا یافته مجهز میشوند  که از سرعت USB 3.0 پشتیبانی می‌کند. این در حالی است که اتصال لایتنیگ کنونی بر مبنای فناوری USB 2.0 ایجاد شده است و سرعت انتقال 480 مگابایت در ثانیه آن به هیچ عنوان با سرعت 5 گیگابایت در ثانیه USB 3.0 قابل مقایسه نیست.

البته از آنجایی که این شایعه توسط منابع معتبری همانند «مینگ چی کو» یا «مارک گورمن» بیان نشده است، در واقع نمی‌توان گفت در محصول نهایی شاهد آن خواهیم بود یا نه  ولی با وجود پشتیبانی احتمالی آیفون 14 پرو از فیلمبرداری 8K، به نظر می‌رسد که افزایش سرعت انتقال داده برای این محصول حیاتی باشد.

عمر باتری بیشتر

شرکت اپل چندین سال است که تغییر چشمگیری در عمر باتری آیفون ایجاد نکرده است، به شکلی که در بعضی مدل‌های سال‌های قبل حتی پسرفت هم داشته است.

با این وجود یک گزارش گویای آن است که امسال مدل‌های آیفون 14 و 14 پرو از باتری بزرگ‌تری برخوردار می باشند، چند گزارش مذکور به تغییر باتری مدل آیفون 14 پرو مکس اشاره‌ای نکرده بود‌.

بر اساس این گزارش ، مدل آیفون 14 در مقایسه با باتری 3227 میلی‌آمپر ساعت نسل قبل یک باتری 3279 میلی‌آمپر ساعت را مورد استفاده قرار خواهد داد، مدل پرو نیز باتری 3095 میلی‌آمپر ساعت نسل قبل را با یک باتری 3200 میلی‌آمپر ساعت جایگزین خواهد کرد.

با این حال شایعات بیان می‌کنند مدل پرو مکس نیز باتری 4352 میلی‌آمپر ساعت نسل قبل را با یک باتری کوچک‌تر معادل 4323 میلی‌آمپر ساعت تعویض کند.

سرعت شارژ بالاتر

یکی دیگر از بروزرسانی‌های مورد انتظار نسل بعدی آیفون که همچنان از شواهد مستدل کمی برخوردار می باشد، افزایش سرعت شارژ این سری ست.

اکنون آیفون 13پرو در صورت اتصال به یک آداپتور 30 واتی می‌تواند حداکثر سرعت شارژ 23 وات را فراهم نماید و همین مقدار در مدل پرو مکس نسل حال حاضر معادل 27 وات است.

بر اساس حدس ها و گمان ها به نظر می‌رسد مدل‌های پرو و پرو مکس نسل آتی بتوانند برای اولین بار از سرعت شارژ 30 واتی بهره‌مند بشوند.

قابل ذکر است که این خبر توسط دو منبع جداگانه مطرح شده بود با این حال مشخص نیست که اپل بدون استفاده از USB-C از عهده انجام آن برمی‌آید یا نه.

شارژ بی‌سیم معکوس

ویژگی شارژ بی‌سیم معکوس اولین بار برای آیفون 11 شایعه شد، در طول سال‌های بعدی کالبدشکافی گوشی‌ها و اطلاعات ثبت شده از آنها در سازمان‌های اعطای استاندارد نشان دادند که سخت‌افزار این قابلیت در آیفون‌های 11 تا 13 وجود داشته است.

با این وجود در حال حاضر نسل‌های 12 و 13 تنها میتوانند به شکلی بسیار محدود و با استفاده از لوازم جانبی، ویژگی شارژ بی‌سیم معکوس را فراهم نمایند. در این حالت اگر کاربر یک پک باتری MagSafe به گوشی خود متصل نماید و سپس گوشی را به شارژر لایتنیگ متصل کند، پک باتری MagSafe هم شارژ خواهد شد.

با این وجود شایعات چنین عنوان کرده‌اند که شرکت اپل به دنبال گسترش این قابلیت است تا کاربرانش بتوانند همانند محصولات اندرویدی دارای ویژگی شارژ بی‌سیم معکوس، ایرپاد خود را روی پنل پشتی آیفون قرار دهند و آن را شارژ نمایند.

زمان عرضه سری آیفون 14

در آخر باید گفت که حتی طی این هفت، هشت روز باقی مانده به عرضه سری چهاردهم آیفون نیز انتظار می‌رود تا شایعات نامعتبر بیشتری منتشر بشوند. هر چند در خصوص عرضه این سری باید گفت که پس معرفی آنها طی رویداد 16 شهریور، پیش‌ خرید آنها از 17 شهریور امکان‌پذیر است . در ادامه عرضه محصول به بازار نیز از تاریخ 16 سپتامبر (25 شهریور) صورت خواهد گرفت.

 

..

لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید