عرضه آیفون 15 پرو و پرو مکس با تراشهA17 Bionic

عرضه آیفون 15 پرو و پرو مکس با  تراشهA17 Bionic

در حالی که هنوز اپل از گوشی‌های سری آیفون 14 رونمایی نکرده است، شاهد انتشار شایعات درباره نسل بعدی آن‌ها می باشیم. گزارشی جدید ادعا می کند که اپل در آیفون 15 پرو و پرو مکس از تراشه A17 Bionic استفاده می‌کند.

 اپل تا به امروز در همه ی  آیفون‌های جدیدش (غیر از مدل‌های SE)، از یک تراشه استفاده کرده، ولی ظاهرا با معرفی سری آیفون 14 این رویکرد تغییر خواهد کرد و البته به نظر می‌رسد در نسل‌های بعدی هم این استراتژی ادامه پیدا می کند.

شایعه ای جدید می‌گوید اپل برای آیفون‌های 2023 به سراغ چیپ A17 Bionico, خواهد رفت؛ تراشه‌ای که به احتمال زیاد با لیتوگرافی 3 نانومتری TSMC به تولید می‌رسد. ولی این تراشه تنها در مدل‌های پرو استفاده خواهد شد، بنابراین مدل‌های استاندارد و مکس (پلاس) به چیپ نسل قبلی مجهز می‌شوند.

طبق گزارش‌ها، اپل امسال برای مدل‌های پرو آیفون 14 از تراشه A16 Bionic استفاده خواهد کرد و دو مدل دیگر با چیپ A15 Bionic از راه می‌رسند. بنابراین در مدل‌های استاندارد آیفون 15 از تراشه A16 Bionic استفاده خواهد شد.

به نظر می‌رسد شرکت اپل می‌خواهد با چنین رویکردی فاصله میان مدل‌های پرو و استاندارد را افزایش بدهد تا کاربران بیشتر به سمت خرید مدل‌های پرو تمایل پیدا نمایند. البته یکی دیگر از دلایل این کار می‌تواند توجیه کردن افزایش قیمت این محصولات باشد چرا که بیشتر شایعات از بالا رفتن قیمت آیفون‌های جدید حکایت دارند.

در حال حاضر اطلاعی از مشخصات تراشه A17 Bionic در دست نداریم، با این حال انتظار می‌رود اپل همچنان از 6 هسته پردازشی در این چیپ استفاده نمایند که شامل دو هسته قدرتمند و چهار هسته کم‌مصرف میباشد. پردازشگر گرافیکی این تراشه هم قدرتمندتر از گذشته خواهد بود.

در اخر اگرچه مشخصات تراشه A17 Bionic مشخص نشده است ، ولی به علت استفاده از لیتوگرافی 3 نانومتری مصرف انرژی بهینه‌تری نسبت به نسل‌های قبلی خود خواهد داشت. این کاهش مصرف انرژی می‌تواند سبب افزایش شارژدهی آیفون‌ها بشود.

 

..

لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید