به روز رسانی سامسونگ برای گلکسی S7 و S8

به روز رسانی سامسونگ برای  گلکسی S7 و S8
گوشی‌های گلکسی S7 و گلکسی S8 تقریبا شش سال پیش در بازارعرضه شدند و مدتی پیش، هر دوی آن‌ها به
پایان عمر خود رسیدند، به این معنی که به‌روزرسانی نرم‌افزاری جدیدی دریافت
نخواهند کرد. با این حال، سامسونگ حالا به‌روزرسانی مهمی را برای این دستگاه‌ها منتشر
کرده است.

تا چند سال پیش حتی گوشی‌های پرچمدار سامسونگ هم تنها دو به‌رزورسانی اصلی سیستم عامل اندروید و سه سال به‌روزرسانی امنیتی دریافت می‌کردند. با این حال، کره‌ای‌ها پشتیبانی نرم‌افزاری خود را بهبود بخشیده اند و اکثر دستگاه‌های سامسونگ تا چهار سال ارتقا سیستم عامل اندروید و پنج سال به‌روزرسانی امنیتی دریافت خواهند کرد.

طبق گزارش SamMobile، گوشی‌های گلکسی S7 و S7 Edge به‌روزرسانی جدید با فریمور G93xFXXU8EVG3 را دریافت کرده‌اند. نکته قابل توجه این است که این گوشی‌ها آخرین بار در نوامبر سال 2020 به‌روزرسانی شده. سری گلکسی S8 نیز پس از دریافت آخرین به‌روزرسانی رسمی خود در آوریل 2021، این بار آپدیت جدید با نسخه G95xFXXUCDVG4 دریافت کرده می باشد.

هر دوی این به‌روزرسانی‌ها سبب حل مشکل GPS دستگاه‌ها می‌شوند. سامسونگ قبلا هم به‌روزرسانی مربوط به GPS را برای گوشی گلکسی J7 منتشر کرده که هفت سال پیش (2015) وارد بازار شده بود. بنابراین، به نظر می‌رسد که رسیدگی به این مشکل به‌ اندازه‌ای مهم بوده است که سامسونگ حتی به‌روزرسانی آن رابرای دستگاه‌های متوقف شده خود منتشر کرده است.

همانطور که وب‌سایت GalaxyClubاشاره می‌کند، به نظر می‌رسد سامسونگ در آینده ای نزدیک نیز به‌روزرسانی‌های مشابهی را برای گوشی‌های قدیمی‌تر، از جمله پرچمدار سال 2015 یعنی سری گلکسی S6 و همچنین گلکسی S9 منتشر کند. احتمالا دستگاه‌های قدیمی زیادی هنوز توسط کاربران در حال استفاده می باشند و سامسونگ به همین دلیل مجبور شده است تا مشکل GPS آن‌ها را با این به‌روزرسانی برطرف نماید.

در پایان باید اشاره کرد که آخرین وصله امنیتی سامسونگ، همراه با این به‌روزرسانی‌ها در دسترس گوشی‌های قدیمی قرار نگرفته است.

 ..

لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید