برخی از لنزهای دوربین آیفون 14 از نظر کیفیت مشکل دارد

برخی از لنزهای دوربین آیفون 14 از نظر کیفیت مشکل دارد

در گزارش‌های قبل تر گفته شده بود که بعضی از تامین‌کنندگان حافظه و پنل اپل با کمبود قطعات مواجه شده‌اند و این امر می‌تواند روی فروش آیفون در پاییز امسال «تاثیر محدودی» بگذارد. حالا در گزارش جدیدی ادعا شده که بعضی لنزهای دوربین آیفون 14 با مشکلات کیفی همراه است و ممکن است اپل بار دیگر مجبور بشود تا تامین‌کنندگان خود را تغییر بدهد. مینگ-چی کو تحلیلگر معتبر اپل در توییت جدید خود توضیح داد که بعضی از لنزهای دوربین ارائه‌شده توسط شرکت Genius مشکلات مربوط به کیفیت داشته. که البته کو در ادامه توییت خود اشاره کرده که اپل حدود 10 میلیون سفارش واحد لنز خود را از Genius به Largan، یکی دیگر از شرکت‌های تایوانی تولیدکننده لنز منتقل کرده است تا از مشکلات و تاخیر احتمالی در عرضه آیفون‌ 14 جلوگیری نماید. در این شرایط، Genius احتمالا تا دو ماه فرصت خواهد داشت تا مشکلات مربوط به لنزهای خود را برطرف نماید. اگر این زمان بیشتر طول بکشد، Largan می‌تواند به عنوان تامین‌کننده اصلی لنزهای سری آیفون 14 به کار خود ادامه بدهد. با در نظر گرفتن همه ی این شرایط،دور از اتظار است که این وضعیت باعث شود اپل عرضه آیفون 14 را به تعویق بیندازد. با این حال، تعجب‌آور نخواهد بود که این محصول در شروع، درتعداد محدودی در دسترس فروشگاه‌ها قرار گیرد.

علاوه بر این، کو همچنین هفته گذشته گزارش داده بود که اپل تعداد تامین کنندگان قطعات خود را برای مدل‌های آیفون 14 گسترش داده است. این خبر نشان می‌دهد که اپل برای جلوگیری از تاخیرهای عمده در عرضه آیفون 14 برنامه‌های از پیش‌تعیین‌شده‌ای دارد.

انتظار می‌رود اپل امسال چهار مدل آیفون جدید معرفی نماید. با این حال، آیفون‌ 14 پرو و آیفون‌ 14 پرو مکس تنها گوشی‌هایی هستند که از تراشه سریع‌تر و طراحی صفحه نمایش جدید با بریدگی کپسولی شکل بهره می‌برند. اپل احتمالا در ماه سپتامبر از آیفون‌ 14 رونمایی خواهد کرد.

..

لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید