اپل قصد دارد از نمایشگری برای زیر باران استفاده کند

اپل قصد دارد از نمایشگری برای زیر باران استفاده کند

شرکت اپل اخیرا از حق اختراعی را در «اداره ثبت اختراع و نشان تجاری آمریکا» به ثبت رسانده که «بهبود عملکرد دستگاه‌ الکترونیکی هنگام قرارگیری در معرض رویداد‌های مرطوب» نام دارد و ظاهرا به کاربران کمک می‌کند تا در شرایطی مثل زیر باران راحت‌تر از نمایشگر گوشی خود استفاده کنند.

قابل ذکراست که بیشتر گوشی‌های هوشمند پرچمدار و حتی غیر پرچمدار حال حاضر تا سطوح مختلفی در برابر آب یا رطوبت مقاومت نشان می‌دهند ولی ضد آب بودن به خودی خود ابدا سبب نمی‌شود که تایپ کردن روی نمایشگر خیس یا به وسیله انگشتان خیس کار آسانی باشد.

به همین علت اپل نیز ظاهرا قصد دارد نمایشگر آیفون را جهت استفاده راحت زیر نم باران، بارش شدید و یا حتی زیر آب بهینه‌سازی نماید. از قرار معلوم این فناوری ثبت شده میتواند فشار‌های کاذبی که به واسطه وجود مایعات روی نمایشگر ایجاد می‌شوند را شناسایی و حذف نماید.

با استناد به طرح گفته شده، استفاده از این فناوری همچنین می‌تواند سبب تغییراتی در رابط کاربری بشود. به شکلی که گزینه‌های کنترلی روی نمایشگر می‌توانند در کنار افزایش اندازه کمی هم از یکدیگر فاصله بگیرند تا دقت فشردن آنها در هنگام خیس بودن نمایشگر افزایش پیدا کند.

گفتنی است که فناوری ذکر شده در کنار ایجاد تغییرات جزئی در رابط کاربری، همچنین سبب می‌شود تا نمایشگر آیفون به شکل خودکار وارد حالت «نمایشگر حساس به فشار» شود که مشابه فناوری‌های Force Touch و 3D Touch خواهد بود.

البته به کارگیری این فناوری بسته به شدت رطوبت یا میزان بارش ممکن است به اعمال فشار بیشتر روی سطح نمایشگر وابسته باشد، به عبارت دیگر هرچه میزان خیسی نمایشگر بیشتر باشد، احتمالا کاربر برای جلوگیری از تایپ اشتباه باید فشار نسبتا بیشتری به نمایشگر وارد نماید.

آپ دوربین آیفون برای اثبات این حق اختراع دارای 3 حالت تصویربرداری خشک، خیس و زیر آب است. در ادامه بنا به حالت انتخابی، تغییراتی در رابط کاربری دوربین ایجاد می‌شود را شرح میدهیم. به عنوان مثال در حالت خیس بعضی موارد از رابط کاربری حذف می‌شوند ولی در حالت زیر آب بعضی کنترل‌ها با کلید‌های بسیار بزرگ‌تر از حالت عادی جایگزین می‌شوند تا استفاده از آنها آسان‌تر بشود.

دیگر نکته جالب در این حالت زیر آبی، نمایش عمق آب می باشد تا کاربر از محدودیت مقاومت دستگاه در برابر آب فراتر نرود. با این حال در آخر باید یاداور شد که این کمپانی از زمان تاسیس فناوری‌های بی‌شماری را به ثبت رسانده است که همه ی آنها به واقعیت نپیوسته‌اند، بنابراین درباره استفاده از حق اختراع اخیر هم نمی‌توان مطمئن بود.

..

لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید