بیشترین میزان تشعشع درکدام گوشی های اندرویدی وجود دارد

بیشترین میزان تشعشع درکدام گوشی های اندرویدی وجود دارد

 در تحقیقی جدید پژوهشگران گوشی‌های اندرویدی که بیشترین میزان تشعشع  را دارندرتبه‌بندی کردند. برخی گوشی‌های قدیمی گوگل، سونی، موتورولا و وان پلاس در این لیست دیده می‌شوند و البته FCC توضیح می‌دهد که هنوز هیچ «شواهد علمی معتبری» وجود ندارد که نشان‌دهنده آسیب تشعشعات موبایل به انسان‌ها باشد.

همه ما می‌دانیم که گوشی‌های موبایل تشعشعاتی را پخش می‌کنند، حالا Bankless Taimes در گزارش جدید خود روی مدل‌هایی تمرکز کرده که بیشترین میزان تشعشع را دارند. موتورولا اج در بالاترین نقطه لیست و پس از آن Axon 11 5G ازzte و وان پلاس 6T رتبه‌های بعدی را تشکیل می‌دهند.

چند گوشی گوگل مانند پیکسل 3XL و 4A، وان پلاس 6 به همراه دستگاه‌های سونی اکسپریا و البته اوپو Reno 5 5G سایر اعضای لیست را تشکیل می‌دهند. البته باید به این موضوع  نیزاشاره کرد که  این لیست شامل دستگاه‌های اندرویدی است که دو تا پنج سال پیش وارد بازار شده‌اند، بنابراین در حال حاضر تعداد افراد کمتری از آن‌ها استفاده می‌کنند.

این نکته قابل توجه است که  این مطالعه بر اساس آهنگ جذب ویژه (SAR) رتبه‌بندی شده که سرعت جذب انرژی پرتو رادیویی توسط بدن را اندازه‌گیری می‌کند. کمیسیون ارتباطات فدرال (FCC) ایالات متحده   حداکثر مجاز SAR را 1.6 وات بر کیلوگرم تعیین کرده که با این وجود فقط موتورولا اج حد اعلام شده را رعایت نکرده است.

اما آیا  این تشعشعات موبایل برای سلامت انسان‌ها مضر است ؟ به گفته FCC در حال حاضر هیچ مدرک علمی ثابت شده یا معتبری وجود ندارد که در آن‌ها مشکلات سلامتی ناشی از قرارگیری  در معرض انرژی پرتوهای رادیویی موبایل تایید شده باشد.

واکنش گوگل به لیست انتشار یافته گوشی های اندرویدی

یکی از نمایندگان تیم گوگل پیکسل در واکنش به این گزارش اعلام کرده که میزان SAR تمام گوشی‌های موجود در لیست خود را منتشر خواهد کرد. او همچنین اعلام کرد: «این گوشی‌ها در کشورهایی که عرضه می‌شوند، کاملا مطابق با دستورالعمل‌های نظارتی ساخته شده‌اند. گوشی‌های جدید پیکسل 6 و 6پرو مقادیر SAR بسیار پایین‌تری دارند.

 

 

 

..

لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید