نسل جدید مک‌بوک ایر با تراشه M2

نسل جدید مک‌بوک ایر با تراشه M2

به گزارش منابع مطلع ظاهرا اپل قصد دارد مک بوک ایر جدید با تراشه M2 و بریدگی بالای نمایشگر سفید رنگ را بدون بهره‌ گرفتن از فیس آیدی در ماه سپتامبر معرفی کند.

قبل تر از این گفته شده بود که مک بوک ایر 2022 با بهره‌ گرفتن از بریدگی بالای نمایشگر دقیقا مثل مدل‌های مک بوک پرو بازطراحی شده است و در ترکیب رنگ متنوع جدیدی به بازار وارد خواهد شد. همچنین انتظار می‌رفت این مدل خاص در نیمه دوم 2022 در دسترس کاربران قرار گیرد، هرچند جدول زمانی دقیقی برای آن مشخص نشده بود. حالا گفته می‌شود اپل قصد دارد این دستگاه را شهریور (ماه سپتامبر) رونمایی نماید.

بر اساس گزارش جدیدی که از منابع مطلع منتشر شده، انتظار می‌رود مک بوک ایر M2 از نمایشگر 13.6 اینچی بهره گیرد. این در حالی می باشد که مدل قدیمی‌تر مجهز به نمایشگر 13.3 اینچی است. همچنین مدل جدید حاشیه‌های باریک‌تری هم نیزخواهد داشت.

در گزارش منتشر شده از وب سایت  iDropNewsبه این موضوع اشاره ای نشده که آیا نسل جدید مک بوک ایر فقط دارای بریدگی بالای نمایشگر سفید رنگ خواهد بود یا اینکه رنگ این بریدگی متناسب با ترکیب رنگ دستگاه تغییر خواهد کرد. از طرف دیگر یکی از منابع معتبر بازار گفته تصویری از این دستگاه دریافت کرده اما قصد ندارد آن را به صورت عمومی نشر کند. ولی اعلام کرده که تصویر دریافتی شبیه به رندرهای قبلی می باشد.

متاسفانه با وجود بریدگی موجود در بالای نمایشگر، مک‌بوک ایر جدید با پشتیبانی از Face ID عرضه نخواهد شد. هرچند این بریدگی نشان می‌دهد ظاهرا اپل قصد دارد در آینده تغییری در دستگاه خود ایجاد نماید و ممکن است آن را با ویژگی امنیتی جدیدی به بازار وارد کند.

قبل از این، راس یانگ پیش‌بینی کرده بود که دستگاه جدید با نمایشگر 13.6 اینچی عرضه خواهد شد.ولی اضافه کرده بود که یک نسخه 14.2 اینچی نیز به خط تولید اضافه خواهد شد.

همچنین راس یانگ اعلام کرده بود که هر دو مدل فاقد فناوری mini-LED یا ProMotion خواهند بود که علت آن کاهش هزینه تولید اعلام شده می باشد.

قابل گفتن است با وجودی که مینگ-چی کو تحلیلگر معروف اپل گفته بود این دستگاه جدید با آخرین نسل M1 اپل عرضه خواهد شد، گزارش‌های بسیاری حاکی از آن است که اپل از پردازنده M2 جدید خود استفاده خواهد کرد که عملکرد بهتری نسبت به نسل قبلی خود دارد.

..

لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید