گوشی‌های سری گلکسی S23 با یک تغییر بزرگ همراه است

گوشی‌های سری گلکسی S23 با یک تغییر بزرگ همراه است

شرکت سامسونگ تا به امروز گوشی‌های پرچمدار خود را با تراشه‌های مدیاتک وارد بازار نکرده است، اما ظاهرا کره‌ای‌ها درحال بررسی این موضوع می باشند که بعضی مدل‌های پرچمدار خود را به تراشه‌های مدیاتک مجهز کنند. در این صورت این احتمال وجود دارد که بعضی مدل‌های گلکسی S23 با تراشه مدیاتک به بازار عرضه شوند.

خبرگزاری  BusinessKorea با انتشار گزارشی ادعا می‌کند که سامسونگ در حال بررسی استفاده از چیپست‌های مدیاتک در گلکسی S22 فن ادیشن و بعضی از مدل‌های گلکسی S23‌ می باشد. هنوز نامی از مدل تراشه مدیاتک مطرح نشده است ولی این رسانه کره‌ای ادعا می‌کند که تقریبا نیمی از گوشی‌های گلکسی S22 FE و همچنین مدل‌هایی از گلکسی S23 که در بازار آسیا عرضه خواهند شد از تراشه مدیاتک بهره مند خواهند شد.

سامسونگ بیشتراز تراشه‌های کوالکام و اگزینوس برای گوشی‌های پرچمدار خود استفاده می‌کند و دستگاه‌های اقتصادی را با تراشه مدیاتک در دسترس کاربران قرار می دهد. ولی ظاهرا این شرکت تصمیم گرفته رویه خود را تغییر بدهد و به نظر می‌رسد این تصمیم برای گوشی پرچمدار بعدی این شرکت محقق خواهد شد.

ولی هنوز مشخص نیست که آیا استفاده از تراشه مدیاتک در پرچمداران سامسونگ چه تاثیری در قیمت تمام شده دستگاه بوجود آورد. با این وجود رسانه کره‌ای ادعا می‌کند که با این تصمیم سامسونگ، تراشه‌های اگزینوس دیگر جایگاه قبلی را در بازار نخواهند داشت و جایگاه خود را از دست خواهند داد. همچنین این تصمیم می‌تواند نشان دهد که بعضی تراشه‌های مدیاتک می‌توانند در تعدادی از بازارها جانشین مناسبی به جای تراشه‌های اگزینوس باشند.

این اولین بار نیست که سامسونگ از بیش از دو تراشه در پرچمداران خود استفاده می‌کند. قبل از این نیز چنین رویکردی را برای گلکسی S2 سال ۲۰۱۱ در پیش گرفته بود و آن را با چیپست‌های اگزینوس، کوالکام و تگزاس اینسترومنتس به بازار وارد کرده بود.

اما هنوز خبری  به طور رسمی در مورد استفاده از چیپست‌های مدیاتک در گلسی S22 FE مطرح نشده است، هرچند اخبار غیررسمی به دیمنسیتی 9000 اشاره می‌کنند.

 

..

لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید