مقایسه مقاومت آیفون 13 پرو مکس و گلکسی S22 اولترا در تست سقوط

مقایسه مقاومت آیفون 13 پرو مکس و گلکسی S22 اولترا در تست سقوط

با معرفی پرچمدارهای برندهای گوناگون،انواع ویدیوهای تست مقاومت منتشر میشود که ما شاهد مقاومت آنها باشیم. حالا نوبت به گلکسی S22 اولترا به عنوان یکی از قدرتمندترین گوشی حال حاضر سامسونگ رسیده تا مقاومتش در تست سقوط با آیفون 13 پرو مکس اپل مقایسه شود.

اگرچه شارژدهی و عملکرد یک گوشی هوشمند برایمان مهم است، ولی اگر همین دستگاه مقاومت بالایی نداشته باشد و از دستمان به صورت اتفاقی سقوط کند، دیگر شارژدهی و عملکردش مهم نمی باشد.

بنابراین اگر ده‌ها میلیون تومان برای خرید گوشی‌های گلکسی S22 اولترا و آیفون 13 پرو مکس هزینه نماییم، می‌خواهیم با مقاومت بالایی روبه‌روشویم.  گلکسی S22 اولترا از شیشه گوریلا گلس ویکتوس پلاس برای محافظت بهرمند  شده است و گران‌ترین آیفون اپل هم به شیشه‌ای موسوم به «سرامیک شیلد» مجهز شده می باشد.

در نخستین تست این گوشی‌های هوشمند از طرف پنل پشتی و از ارتفاع 1 متری روی بلوک بتنی سقوط می‌کنند. هر دو دستگاه در این بخش با خط و خش و چندین ترک کوچک روی پنل پشتی‌شان روبه رو می‌شوند،ولی سامسونگ نسبتا عملکرد بهتری از خودش نشان می‌دهد.

در قدم بعدی این گوشی‌های هوشمند از گوشه‌ها روی زمین سقوط می‌کنند که نتیجه‌اش خراش برداشتن فریم هر دو پرچمدار بازار می باشد. در ادامه گلکسی S22 اولترا و آیفون 13 پرو مکس از ارتفاع 1 متری از طرف نمایشگر روی زمین سقوط می‌کنند که سبب  شکستن شیشه محافظ آن‌ها می‌شود. اگرچه تاچ اسکرین آن‌ها همچنان کار می‌کند، ولی سنسور اثر انگشت درون نمایشگر پرچمدار سامسونگ از کار می‌افتد.

 در نتیجه با یک دور اضافه روبه‌رو هستیم که این گوشی‌های هوشمند از ارتفاع 1.45 متری از سمت نمایشگر روی زمین سقوط می‌کنند. این تست 10 بار تکرار می‌شود و در نتیجه آیفون 13 پرو مکس عملکرد بهتری از خودش نشان می‌دهد. برای مثال قلم S Pen پرچمدار سامسونگ دیگر از جایش خارج نمی‌شود و همانطور که گفتیم، سنسور اثر انگشت این دستگاه هم دیگر کار نمی‌کند.

 کانال PhoneBuff به عنوان جمع‌بندی به گلکسی S22 اولترا امتیاز 34 و به آیفون 13 پرو مکس امتیاز 39 داده است.

..

لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید