ایرانسل:تخریب، عامل سقوط دکل ارتباطی در زاهدان

ایرانسل:تخریب، عامل سقوط دکل ارتباطی در زاهدان

 مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات  استان سیستان و بلوچستان با بیان اینکه سرقت پیچ‌ها و وزش باد علت اصلی سقوط دکل مخابراتی شرکت ایرانسل در خیابان پهلوانی زاهدان بوده است، از بازدید شهرداری منطقه همراه با معاونت عمرانی فرمانداری زاهدان و نماینده شرکت ایرانسل از محل سقوط دکل خبر داد.

به دنبال این حادثه روابط عمومی شرکت ایرانسل نیز با انتشار اطلاعیه‌ای اعلام کرد که این حادثه به علت اقدام خرابکارانه فرد یا افرادی ناشناس برای تخریب این دکل بوده است.

به گزارش روابط عمومی ایرانسل،طبق متن این اطلاعیه : بعدازظهر شنبه ۶ فروردین ۱۴۰۱، فرد یا افرادی ناشناس، در طی یک اقدام خرابکارانه، با هدف از بین بردن یکی از دکل‌های ارتباطی ایرانسل در زاهدان، به این دکل آسیب رسانده و عمدا سبب سقوط آن بر روی واحد مسکونی مجاور شده‌اند.

این فرد یا افراد، با سرقت مهره‌های اتصال به فوندانسیون مربوط به پایۀ دکل، آن را تخریب کرده‌اند که این امر متأسفانه، باعث بروز حادثه و سقوط این دکل شده است.

به گزارش ایرانسل،این اقدام غیر انسانی، با وجود ایجاد خسارت به سایت ایرانسل و یک واحد مسکونی مجاور، خوشبختانه سبب آسیب به شهروندان عزیز زاهدانی نشده است.

این اطلاعیه همچنین تاکید کرده:به دنبال وقوع این حادثه برای سایت ارتباطی ذکر شده (که هنوز به طور کامل به بهره‌برداری نرسیده و توسط شرکت پیمانکار، به ایرانسل تحویل نشده بوده است)، تیم فنی شرکت پیمانکار، با حضور در محل، نسبت به ایمن‌سازی و پیگیری برای جابه‌جایی تجهیزات حادثه‌دیده، اقدام نمودند.

همچنین ایرانسل اعلام کرده،این نوع دکل، بر اساس استانداردهای موجود و به دلیل نصب تجهیزات ارتباطی و الکترونیکی در داخل و بالای دکل، بدون حفاظ فنس نصب می‌شود و اتصال آن به فوندانسیون نیز، از طریق پیچ و مهره و نه جوشکاری، صورت می‌گیرد؛ زیرا جوشکاری باعث ایجاد ضعف و خوردگی در قطعات مذکور می‌شود و می‌تواند به مرور زمان، ظرفیت قطعات را به صورت جدی کاهش دهد که خود،عامل تعیین‌کننده در ایستایی دکل خواهد بود.

در این باره،ایرانسل با اطلاع این حادثه به مراجع انتظامی و قضایی و تشکیل پرونده با حضور نمایندگان آنها در محل حادثه، ضمن بررسی هرگونه کوتاهی توسط شرکت پیمانکار، پیگیری برای شناسایی و برخورد با عامل یا عوامل بروز این حادثه را شروع کرده است.

به انجام رساندن این گونه اقدامات، علاوه بر وارد کردن خسارت به تجهیزات ایرانسل و اموال شهروندان و بوجود آوردن مشکل در ارتباطات، با توجه به شرایط تحریم‌های ظالمانه، دشواری و پیچیدگی تأمین تجهیزات ارتباطی را دو چندان خواهد کرد.

ایرانسل همچنین در قسمت پایانی این اطلاعیه اعلام کرده این اپراتور، به دنبال آن است که از وجود بالاترین سطح ایمنی در سایت‌های ارتباطی خود اطمینان حاصل کند و در این مورد هم در پی آن است که پیگیری و برخورد با عامل یا عاملان این حادثه،سبب تشدید مقابله با اقدامات مشابه مجرمان در فضای خدمات‌رسانی تمامی خدمتگزاران صنعت فناوری‌اطلاعات و ارتباطات کشور شود.

..

لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید