به توافق رسیدن آمریکا و اتحادیه اروپا بر سر تبادل داده ها

به توافق رسیدن آمریکا و اتحادیه اروپا بر سر تبادل داده ها

آمریکا و اتحادیه اروپا بر سر نسخه جدیدی از چارچوب همکاری سپر حریم خصوصی (Privacy Shield) به توافق مقدماتی رسیده‌ تا دوباره تبادل داده بین این دو منطقه را ممکن سازند. توافق قبلی به دلیل نگرانی‌های اروپا بر نظارت آمریکا بر اطلاعات شهروندان این قاره توسط دادگاه عالی این اتحادیه ملغی شده بود.

اورسلا ون در لین، رئیس کمیسیون اروپا در یک کنفرانس مطبوعاتی مشترک با «جو بایدن»، رئیس جمهور آمریکا گفت  : بر سر اصول چارچوب جدید تبادل داده به آن طرف اقیانوس اطلس به توافق رسیده ایم. با این توافق قادر هستیم به شکلی قابل پیش‌بینی و قابل اطمینان اطلاعات را بین اتحادیه اروپا و آمریکا جابه‌جا کنیم و در عین حال از حریم خصوصی و آزادی‌های مدنی مردم محافظت نماییم.

بایدن هم گفت: حریم خصوصی و امنیت عناصر کلیدی برنامه دیجیتالی من می باشند. و امروز بر سر روشی بی‌بدیل برای حفاظت از حریم خصوصی داده‌ها و امنیت شهروندان‌مان توافق کرده ایم. این توافق جدید چارچوب «سپر حریم خصوصی» را بهبود خواهد بخشید، سبب رشد و نوآوری در اروپا و ایالات متحده می‌ شود و به شرکت‌های کوچک و بزرگ برای رقابت در اقتصاد دیجیتال هم  کمک  بسیاری می‌کند.

بایدن افزود هنگامی که این توافق اجرایی شود، کمیسیون اروپا یک بار دیگر می‌تواند تبادل داده در فراسوی اقیانوس اطلس را ممکن نماید و بستر یک همکاری 7.1 تریلیون دلاری را به وجود بیاورد. وی گفت آمریکا و اتحادیه اروپا به توافقات دیگری بر سر تقویت منابع انرژی‌های تجدیدپذیر و کاهش اتکای اروپا بر سوخت‌های فسیلی روسیه نیز رسیده‌اند.

این توافق تنها یک روز پس از اعلام موافقت بر سر طرحی به نام قانون بازارهای دیجیتال( DMA)  می‌خواهد قدرت شرکت‌های بزرگ دنیای فناوری را کنترل کند و به کسب و کارهای کوچک شانس بیشتری برای رقابت در بازار را بدهد. این طرح که احتمالا از ماه اکتبر اجرایی می‌شود می‌تواند سرویس‌های پیام‌رسانی شرکت‌هایی مانند اپل و متا را به سازگاری با سایر شرکت ها وادار کند.

 

..

لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید