شرکت اپل با حذف شارژر سودی معدل 6.5 میلیارد دلار کسب کرده!

شرکت اپل با حذف شارژر سودی معدل 6.5 میلیارد دلار کسب کرده!

حذف شارژر و هدفون از جعبه‌ آیفون‌ها جنجال‌های زیادی برای اپل همراه داشت که البته به نظر می‌رسد سود حاصل از این کار، ارزشش بسیاری را داشته است. اگرچه اپل دلیل چنین اقدامی را مسائل زیست‌ محیطی اعلام کرده است،ولی  حال گزارشی جدید ادعا کرده که کوپرتینویی‌ها با حذف این لوازم جانبی، سود 6.5 میلیارد دلاری (5 میلیارد پوند) به حساب‌های بانکی‌شان واریز کرده اند.

کوپرتینویی‌ها برای اولین بار در سری آیفون 12 شارژر را از جعبه‌ گوشی‌هایشان حذف کردند که واکنش‌های بسیار متفاوتی را به همراه داشت، البته همان زمان گزارشی منتشر شد که از سود مالی حاصل از این کار خبر می داد.

حالا گزارش جدیدی منتشر شده که اطلاعات تازه‌ای از این ماجرا را برملا می‌کند. بر طبق این گزارش کوپرتینویی‌ها 6.5 میلیارد دلار از این کار به جیب زده‌اند. اپل از دو سال پیش این سیاست را اجرا کرد. این شرکت اعلام کرد که  این روند باعث جلوگیری از انتشار حدود 2 میلیون تن گاز کربن دی‌اکسید می‌شود. این رقم معادل خروج 500 هزار دستگاه خودرو از جاده‌ها می باشد.

با این حال منتقدان اعتقاد داشتند که این اتفاق باید منجر به کاهش قیمت آیفون‌ها می‌شد، ولی اپل همچنان قیمت گوشی‌های خود را کاهش نداده است. اپل از دو سال پیش حدود 19 دلار برای فروش جداگانه‌ هر کدام از شارژرهای آیفون دریافت کرده.

با حذف کردن شارژر از جعبه‌ آیفون‌ها، هزینه‌ های  شرکت اپل برای بسته‌بندی آیفون‌ها حدود 40 درصد کاهش یافت. کوچک‌تر شدن اندازه جعبه آیفون‌ها نیز منجر به افزایش 70 درصدی تعداد دستگاه‌های حمل شده توسط باربری شده است. همه ی این دلایل برای کاهش قیمت آیفون‌ها کافی بودند، ولی اپل راضی به کاهش سود خود نبود.

اپل پس گرفتن این تصمیم حدود 190 میلیون دستگاه آیفون به فروش رسانده. با در نظر گرفتن سود اپل از حذف شارژر و هدفون و کم‌تر شدن هزینه حمل و نقل، حدودا 6.5 میلیارد دلار درآمد بیشتر به حساب کوپرتینویی‌ها واریز شده می باشد.

شرکت اپل اعلام کرده  است که قصد دارد تا سال 2030 تولید کربن در صنایع خود را به صفر برساند. حذف کردن  شارژر و هدفون از جعبه‌ آیفون‌ها اگرچه اقدامی مثبت در راستای حفظ محیط‌ زیست می باشد،ولی افزایش سود نقش پررنگ‌تری در این تصمیم داشته است.

..

لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید